Maj w świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem życzliwości, różnorodności
i troski o świat wokół nas!


W ostatnich tygodniach uczniowie świetlicy uczestniczyli w wielu inspirujących działaniach, które pokazały, że nauka wartości może iść w parze z dobrą zabawą.


Podczas Dnia Dobrych Uczynków udowodniliśmy, że nawet najmniejszy gest ma znaczenie. Powstały serduszka dobrych uczynków, pełne miłych słów,podziękowań, szkolna gazetka oraz „ławki rozmów”, które zachęcały do życzliwości
i budowania relacji.

W ramach Dni Różnorodności rozmawialiśmy o kulturach Europy, poznawaliśmy tradycje innych krajów i odkrywaliśmy, jak piękna jest różnorodność ludzi i ich zwyczajów.

Z okazji Światowego Dnia Różnorodności Biologicznej rozpoczęliśmy także tworzenie „Zielonej Strefy Relaksu i Integracji”. Uczniowie posadzili pierwsze kwiaty, a dzięki wsparciu Pana Dyrektora oraz Fundacji Lyons Club nasza przestrzeń wzbogaciła się o parasole, które umilą wspólny wypoczynek i zabawę.
To był czas pełen rozmów, współpracy i małych działań, które uczą uważności na drugiego człowieka i otaczającą nas przyrodę. Bo właśnie z takich małych kroków powstają wielkie zmiany.

